طراحی سررسید

طراحی سررسید ،به دفترچه چاپی گفته می شود که از تقویم  واطلاعات ماه های نجومی که در مورد اتفاقات افتاده در طول یک سال می باشد، تشکیل شده است ، طراحی سررسید شاید بتواند چند موضوع را پوشش دهند.

شرکت های بزرگ ، برای سررسید خود برای مناسبت های خاص مثلا عید نوروز یا افتتاحیه بخش جدید از سررسید اختصاصی استفاده می کنند . این روش با توجه به اختصاصی بودن آن از بازدهی خیلی زیادی نیز برخوردار است.

برای داشتن یک سررسید اختصاصی باید یک طراح حرفه ای سر رسید باشد تا طراحی سررسید اختاصی را به طور حرفه ای انجام دهد طوری که سررسید منحصر به فرد باشد و اصلا شبیه نمونه های دیگر در بازار نباشد.

بهتر است طراحی جلد سررسید را به یک شرکت خدمات طراحی و چاپ حرفه ای سپرد تا یک جلد متفاوت و عالی برای سررسید طراحی کند.شرکت خدمات طراحی و چاپ اگر کار بلد نباشد و تیم حرفه ای خود را نداشته باشد انتظار آنچنانی نخواهیم داشت که یک کار حرفه ای را به ما تحویل دهند.

سفارش سررسید
طراحی سررسید

چاپ سررسید

طراحی سررسید و چاپ سر رسید خیلی در فروش آن تاثیر گذار و مهم است پس باید توجه داشت که طراحی و چاپ سر رسید بسیار متفاوت و منحصر به فرد باشد ، در طراحی لوگو باید تمام ابعاد در نظر گرفته شود از نوع خدماتی که شرکت ارایه میدهد تا سلیقه مشتری ها همه این موارد به ظاهر کم اهمیت تاثیر خیلی زیادی در طراحی سر رسید دارد.

علاوه بر طراحی و چاپ سررسید طراحی و چاپ لوگو روی سررسید خیلی مهم است شرکت ها می توانند لوگو تجاری خودشان را با روش های زیادی  روی سررسید حک کنند که حک کردن لوگو به جنس روی جلد سررسید و یا بخشی که می خواهند  لوگوی خود را درج کنند بستگی دارد . بجز اینکه  روی جلد می توانند لوگو را طراحی و چاپ کنند بر روی آستر بدرقه، لت های میانی، روبان سررسید و بخش های مختلف آن درج کنند. این امر در طراحی سررسید مهم است.

انواع روش درج لوگو روی سررسید

  • چاپ سیلک روی سر رسید
  • طلاکوب و نقره
  • داغکوب روی جلد سررسید
  • پلاک فلزی
  • لیزر مستقیم روی جلد سررسید
  • و…
طراحی سررسید

مزایای چاپ سررسید

داغکوب ماندگاری خیلی زیادی دارد به همین خاطر است که سفارش دهندگان بیشتر در خواست این روش را دارند ،این روش بیشتر اغلب چاپ های حرارتی مثل جلدهای چرم های مصنوعی مناسب است. برای انجام این روش اول کلیشه ساخته میشود مطابق با این قالب بر روی جلد مورد نظر با ضرب دستگاه درج شود. این کلیشه بیشتر از جنس آلومینیوم تهیه می کنند.

لیزر کردن لوگو اینطور است که  که با سوزاندن ناحیه مورد نظر، لوگو را بر روی جلد درج می کند. به به خاطر این است که روی جلدهایی مثل انواع چرم های مصنوعی  و جیرکاربرد دارد.

در لیزر کردن طرح لوگوی مد نظر را بدون ساختن کلیشه و با استفاده از حرارت و سوزاندن سطحی روی جلد حک می کنند. این روش با دقت و سرعت بالایی انجام می شود ،کیفیت لیزر لوگو علاوه بر دقت دستگاه به کیفیت جلد نیز بستگی خواهد داشت.

در روش پلاک فلزی به وسیله پلاک های فلزی و از جنس استیل می توانید جلوه ی جذابی به سررسید خود بدهید.در این روش حک کردن این شکل است که روی یک پلاک فلزی به صورت لیزری طرح مورد نظر را حک می کنید وبعد آن را با چسب بر روی جلد متصل می کنید.

 این پلاک های فلزی باید خیلی با کیفیت باشند در غیر این صورت خیلی زود تغییر رنگ میدهند و سررسید را خراب میکنند.