چگونه ست اداری طراحی کنیم؟+تمام اصولی که باید رعایت شود

چگونه ست اداری طراحی کنیم

چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ یکی از کارهاییست که یک گرافیست یا طراح ممکن است در طی دوران حرفه ای خود انجام دهد. بسیاری از موسسات و شرکت های معتبر معمولا یک ست اداری را برای کسب و کار خود در نظر میگیرند. اما اینکه ست اداری شامل چه محصولاتی است و در چه شرایطی مورد استفاده قرار میگیرد در بخش بعد بدان اشاره میشود. همچنین در این مقاله از تاثیر و کاربرد طراحی اوراق اداری در تبلیغات و پیشرفت کسب و کار  میپردازیم. بنابراین چنانچه شما نیز به عنوان یک کارفرما برای بیزینس خودد به ست اداری احتیاج دارید این مقاله را از دست ندهید. زیرا ما سعی کرده ایم هر آنچه که برای طراحی و تهیه این ست نیاز است رادر اینجا مطرح کنیم. بازاریابی و تبلیغات یک تخصص است و موفقیت در آن ملزم به دیدن آموزش است. این تخصص به ما کمک میکند که در راستای هدفمان گام برداریم و به موفقیت دست یابیم.

ست اداری شامل چه مواردی است؟

 

پیش از آنکه به این مسئله بپردازیم که چگونه ست ادرای طراحی کنیم؟ لازم است ابتدا بدانیم که ست اداری شامل چه اقلامی است؟ ست اداری شامل کارت ویزیت، سربرگ و پاکت نامه است. این سه قلم را معمولا با ایده های خاص و منحصر به فردی طراحی میکنند. یعنی طراحی هر کدام از این موارد دارای استاندارد ها و ویژگی های خاص خود است. از این رو ما تصمیم گرفتیم طراحی هر یک از این موارد را به صورت جداگانه و مفصل برای شما عزیزان شرح دهیم. در بخش های بعدی مقاله نکات مهم و اساسی در طراحی کارت ویزیت، سربرگ و نامه را توضیح خواهیم داد‌. همچنین کاربرد هر یک از این موارد را در دنیای تبلیغات و بازاریابی بیان خواهیم کرد. پس اگر مایل هستید تا انتهای مقاله با ما باشید.

اصول طراحی کارت ویزیت تیلیغاتی

 

در این بخش از مقاله چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ نحوه طراحی کارت ویزیت را می آموزیم. کارت ویزیت یک وسیله مفید و موثر برای ارتباط بیزینس شما با دیگران است. بنابراین لازم است که معرفی کننده نوع شغل، راه های تماس و نوع محصول شما باشد. عناصر بصری مورد استفاده در کارت ویزیت معمولا شامل نام شخص، لوگوی شرکت، تلفن، فکس، ایمیل، وب سایت و غیره باشد. لازم به ذکر است که استفاده از تصاویر برروی کارت ویزیت غیر حرفه ای است. بنابراین اگر طراح هزینه زیادی را برای طراحی یک تصویر خاص دریافت میکند، بهتر است کارتی ساده و بدون تصویر داشته باشد. یک کارت ساده و بدون رنگ و لعاب بسیار حرفه ای تر است. سعی کنید از درج کردن مطالب غیر ضروری دوری کنید. کارت ویزیت اولین و مهم ترین اقدامی است که شما میتوانید در زمینه تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنید. یک کارت ویزیت میتواند عامل اصلی به خاطر آوردن کسب و کار شما برای مشتری باشد. پس طراحی آن را جدی بگیرید.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

در این بخش از مقاله چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ قصد داریم به نکات مهم در طراحی کارت ویزیت اشاره خواهیم کرد.

۱_داشتن ایده خاص و منحصر به فرد
۲_در طراحی یک کارت ویزیت لازم است حتما نام برند یا شرکت به صورت درشت نوشته شود. به طوری که این نام اولین چیزی باشد که چشم بیننده به آن برخورد میکند.
۳_از رنگ بندی کاملا مناسب برای درج اطلاعات و متن استفاده شود.
۴_سعی کنید کارت ویزیت را بیش از حد شلوغ نکنید.
۵_اگر کارت ویزیت ظاهری ساده و شیک واشته باشد میتواند چشم هر بیننده ای را به خود جذب کند.
۶_اگر قصد دارید در کارت ویزیت خود از تصاویر استفاده کنید از تصاویر با کیفیت و حرفه ای و متناسب با کسب و کارتان استفاده نمایید.
۷_اگر میخواهید یک کارت ویزیت حرفه ای طراحی کنید سعی کنید از تصاویر وکتور استفاده نمایید.

اصول طراحی سربرگ

در این بخش از مقاله چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ به اصول طراحی سربرگ میپردازیم. سربرگ ها معمولا برای نگارش نامه های سازمانی و رسمی یا حتی برای اشخاص حقیقی استفاده میشود. این سربرگ ها درواقع کاغذهای A4 یا A5ای هستند که به ندرت در سایز های دیگر تولید میشوند. حاشیه هر سربرگ تقریبا یک سانتی متر است. بهتر است رنگ زمینه هر سربرگ سفید یا رنگ های ملایم باشد. علت این موضوع آن است که اگر در زمینه از رنگ های پررنگ استفاده شده باشد کیفیت چاپ پایین می آید. به طوری که وضوح نوشته ها از بین میرود. فونت های مورد استفاده در طراحی سربرگ چیزی بین ۱۰ الی ۱۴ پوینت است. اما دقت داشته باشید که در سربرگ های A4 و A5 نباید فونت و سایز مطالب کم یا زیاد شود. نکته جالب توجه آن است که استفاده از نمادها یا متون مذهبی روی سربرگ در سرتاسر دنیا غیر مجاز است. البته در ایران استفاده از عبارت بسم الله یا مشابه آن مجاز بوده اگرچه اقدامی غیر حرفه ای محسوب میشود.

اصول طراحی یک پاکت نامه

 

در این بخش از مقاله چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ به اصول طراحی یک پاکت نامه میپردازیم. یک پاکت نامه حرفه ای نه تنها باید از نظر ترکیب رنگ و ساختار استاندارد و کامل باشد، بلکه باید بتواند به تنهایی هویت یک شرکت یا موسسه را نشان دهد. طراحی پاکت نامه باید به شکلی باشد که بتوان نام و لوگوی شرکت، آدرس، شماره تلفن، ایمیل، فکس و غیره روی آن حک شود. لازم است ابعاد پایان نامه دقیقا متناسب با ابعاد سربرگ هماهنگ باشد. یعنی لازم است ابعاد یک پاکت یک سوم ابعاد یک برگه A4 باشد. درواقع اجرای اصلی یک پاکت نامه شامل نام و لوگوی شرکت، تلفن و فکس، آدرس پستی، آدرس وب سایت و ایمیل. از طرفی نوع طراحی و نوشتار این اجزا در پاکت نامه از علل اصلی جذب مشتری خواهد بود. لازم به ذکد است که محل قرار کرفتن عنوان و نشانه در پاکت نامه در نیمه سمت چپ و بالای است. لازم است این نکته در پاکت های ادارات دولتی به عنوان یک نکته اصلی و مهم رعایت شود.

حرف آخر

تا اینجای مقاله چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ به طور کامل هر سه نوع پاکت نامه، سربرگ و کارت ویزیت را توضیح دادیم. پس‌اگر میخواهید برای شرکت خود ست ادارای سفارش دهید لازم است به تمامی نکات گفته شده دقت کنید. و تمامی این نکات را در خدمات طراحی خود پیاده سازی کنید. تهیه و طراحی ست اداری میتواند بر اعتبار کسب و کار شما بیفزاید. اعتبار شما در میان مشتریان باعث موفقیت هرچه بیشتر شما خواهد شد. پس وقت را از دست ندهید و برای سفارش ست اداری اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button