چاپ ریسو چیست؟+مزایا و نحوه چاپ دستگاه ریسوگراف

چاپ ریسو چیست

شاید تاکنون نام چاپ ریسو به گوشتان خورده باشد و از خود پرسیده باشید چاپ ریسو چیست؟ اما نکته جالب این است که چاپ ریسو نوع خاصی از روش های چاپ نیست بلکه . این نام مربوط به یک برند ژاپنی است. این شرکت نام خود را برروی محصولات تولیدی خود میگذارد و همین باعث شده است در ایران محصولات این شرکت را با نام تجاری آن بشناسند. اما این نوع دستگاه ها دارای تفاوت خاصی نسبت به سایر دستگاه های چاپ هستند که در ادامه مقاله بدان پرداخته خواهد شد. امروزه چاپخانه یکی از مهمترین صنایع محسوب میشود که در صنایع زیاد دیگری چون تولید لباس و پوشاک، لوازم خانگی، تبلیغات و غیره کاربرد دارد. از این رو داشتن اطلاعات زیادی در این باره میتواند کمک زیادی به ما داشته باشد. حال اگر شما نیز مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتهای مقاله با ما باشید.

چاپ ریسو چیست؟

همانطور که گفته شد ریسو نام یک برند ژاپنی است. دستگاه هایی که این برند ژاپنی تولید میکند به نوعی چاپ تلفیقی ارائه میدهد که بسیار خاص است. یعنی میتوان گفت چیزی حدود ۹۰ درصد دستگاه هایی که با این کارایی تولید میشوند توسط همان شرکت ریسو گراف ساخته میشوند. در ابتدا ریسوگراف نام تجاری یکی از محصولات ژاپنی بود که در زمینه صنعت چاپ فعالیت داشت. اما به مرور زمان این شرکت وارد عزصه چاپ دیجیاال شد. سیستم ریسو به نوعی تلفیق چند تکنولوژی مختلف در یک دستگاه لست. بنابراین میتوان گفت دستگاه چاپ ریسو قادر است تمامی سفارشات چاپ را در کمترین زمان و با قیمت بسیار مناسب تولید کرده و به دست مشتریان میرساند. البته لازم به ذکر است کیفیت چاپ افست نسبت به ریسو بیشتر است.

مزایای چاپ ریسو چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم به برخی از مزایای چاپ ریسو اشاره کنیم. درواقع چاپ ریسو زمانی کاربرد دارد که فرد عجله دارد و زمان کافی برای دریافت سفارشات خود ندارد. در چنین شرایطی چاپ افست نمیتواند نیاز مشتری را برآورده کند و شما مشتری خود را از دست خواهید داد. اما چاپ ریسو این مشکل را حل کرده است به طوری که میتواند سفارشات را در کمترین زمان آماده کند. از چاپ ریسو میتوان برای چاپ ریسو سربرگ، چاپ ریسو پاکت، چاپ ریسو تراکت تبلیغاتی، چاپ ریسو فاکتور رسمی، چاپ ریسو سرنسخه و حتی چاپ ریسو کتاب تک رنگ استفاده کرد. پس محدودیت خاصی برای تولید سفارشات نیز وجود نخواهد داشت. یعنی میتوان از این روش بیشتر سفارشات را آماده به دست مشتری رسانید.

 

نحوه چاپ در دستگاه ریسوگراف چیست؟

نحوه چاپ ریسوگراف چیست؟ نحوه چاپ این نوع ریسو به شکلی است که طی آن تصویر یا متن روی مستر یا استنسیل ایجاد میشود. یعنی میتوان با کمک اسکنر نمونه ای از نسخه های آماده به منظور چاپ را روی استنسیل ایجاد کرد سپس استنسیل را روی درام دستگاه قرار میدهند.  که البته به منظور چاپ با تیراژ بیش از ده هزار نسخه استفاده کرد. کیفیت این نوع چاپ به فاکتورهایی مانند نوع دستگاخ و کیفیت مواد پورد استفاده بستگی دارد‌. برای مثال استفاده کردن از مستر و مرکب غیرفابریک هزینه را کاهش میدهد ولی میتواند کیفیت را به شکل چشم گیری تحت تاثیر قرار میدهد. البته دقت داشته باشید انواع دستگاه های چاپ میتوانند تا ابعاد حداکثر A4 را چاپ میکنند. اما ممکن است دستگاه هایی هم وجود داشته باشند که در ابعاد A3 و B4 را نیز میتواند چاپ کند.

قیمت چاپ ریسو چقدر است؟

یکی از مزایای مهم چاپ ریسو قیمت مناسب این نوع چاپ است. جالب است بدانید میتوان به کمک چاپ ریسوگراف ۳۰ صفحه در هر دقیقه چاپ کرد. همچنین میتوان از این نوع چاپ برروی کاغذهای با وزن ۶۰ تا ۲۰۰ گرم استفاده کرد. بنابراین این نوع چاپ از ارزان ترین و بهترین روش ها محسوب میشود. اگر چه چاپ افست نیز یکی از ارزان ترین و با کیفیت ترین روش های چاپ محسوب میشود. اما سرعت چاپ افست نسبت به چاپ ریسو پایین تر بوده و همین باعث میشود که افراد در مواقع اضطراری به چاپ ریسو رو آورند. با این حال لازم به ذکر است که کیفیت چاپ ریسو نسبت به چاپ افست پایین تر است. بله همانطور که مشاهده میکنید هر یک از روش های چاپ دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. و در نهایت این شما هستید که باید یک روش درست و اصولی ،خدمات طراحی را برای سفارشات خود در نظر بگیرید.

بارزترین ویژگی چاپ ریسو چیست؟

اما بارز ترین ویژگی چاپ ریسو چیست؟ ریسوگراف یکی از روش های پر طرفدار چاپ محسوب میشود. علت این محبوبیت سرعت بسیار بالای چاپ و قیمت بسیار مناسب این روش چاپی است. بنابراین میتوان با استفاده از ریسوگراف بیشترین سفارشات را در کمترین زمان و با کمترین قیمت تهیه کرد. رنگ های مورد استفاده در این روش چاپی در سه رنگ قرمز، مشکی و سورمه ای است که البته هر یک از این رنگ ها به صورت جداگانه مورد استفاده قرار میگیرد. دقت داشته باشید که در این نوع چاپ امکان ترکیب رنگ وجود ندارد. اما خب همین سرعت بسیار بالای چاپ و قیمت مناسب خود به تنهایی سبب شده است که این روش چاپی در میلن مشتریان پر طرفدار باشد. اما شاید با خود بگویید که از چه نوع چاپی برای سفارشات خود استفاده کنید! در بخش بعدی به طور مختصر به این موضوع خواهیم پرداخت.

از چه نوع چاپی استفاده کنیم؟

در اینجا به طور مختصر این نوع چاپ را با سایرین مقایسه میکنیم تا به شما در انتخاب یک روش چاپی خاص کمک کنیم.اگر برای دریافت سفارشات خود عجله دارید و کیفیت کار زیاد برایتان مهم نیست و به دنبال کار با قیمت مناسب هستید میتوانید از چاپ ریسو استفاده کنید. اگر در عین عجله داشتن میخواهید کیفیت کارتان بالا باشد و هزینه برایتان اهمیتی ندارد میتواند از چاپ دیجیتال استفاده نمایید. اما اگر زمان کافی برای چاپ سفارشات خود دارید و کیفیت کار هم برایتان مهم است ولی میخواهید آن را در تیراژ بالا و قیمت مناسب انجام دهید ما به شما چاپ افست را پیشنهاد میکنیم.

1 thoughts on “چاپ ریسو چیست؟+مزایا و نحوه چاپ دستگاه ریسوگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button