بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا

بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا

طراحی بسته بندی را می توان در طرح، نقش و تصویرسازی های مخصوص بسته بندی خلاصه کرد و برای این کار از بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا استفاده کرد.

نقش طرح و تصویر را در بسته بندی می توان به کاتالیزوری جهت کمک به تجسم و فهم محتویات درونی بسته تشبیه کرد .  طرح و تصویر در کنار فرم و ساختار و لوگو و رنگ در ساختن شخصیت بسته به ایفای نقش پرداخته و طرح بسته را کامل می کند.

برای کالاهای مختلف بسته های متفاوت با جنس های مختلف ارائه شده است. چاپ جعبه ، قوطی های فلزی، ظروف پلاستیکی، ساک دستی ، ظروف شیشه ای و بسته های مقوایی ( چاپ کارتن ) از نمونه های بارز این بسته های متفاوت است.

در برخی بسته ها مانند قوطی فلزی و یا بسته های مقوایی، محتویات داخل بسته مشخص نیست و خریدار کالا جنس دلخواه را نمی تواند ببیند. اینجاست که طرح با داشتن تصویر و نقشی مناسب از محتویات داخل طراحی بسته بندی می تواند اعتماد مشتری را به خود جلب کند.

طراحی بسته بندی

مشاهده ی ظاهر بسته بندی اولین برخورد مصرف کننده با محصول بوده و از این رو نقش طراحی بسته بندی در خرید مخاطبان و باقی ماندن در حافظه ی بلند مدت آنان امری انکارناپذیر است. بنابراین می توان طراحی بسته بندی را مهم ترین فاکتور در موفقیتهای تجاری دانست، که با تحریک حس زیبایی شناختی در افراد سبب خرید آنها شده و فروش های تکراری را در پی خواهد داشت همچنین استفاده از بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا نیز نکته مهمی است .

یک طراح زبر دست علاوه بر جذابیت طرح بسته بندی باید عواملی از قبیل فرهنگ اجتماعی، اروگونومی، سلیقه و اخلاق، محل فروش و نگهداری، چگونگی و کیفیت محصول و از همه مهمتر درآمد مصرف کنندگان را در انتخاب شکل و رنگ بسته در نظر بگیرد و همچنین طراح بسته بندی بایستی با در نظر گرفتن بازار هدف ، طراحی را انجام دهد ضمن اینکه سلیقه مصرف کننده آن منطقه یا حومه را مد نظر دارد باید برای ورود به بازارهای مختلف شکل مورد نظر فروشنده (سوپر مارکت خاص) را نیز در بسته بندی لحاظ نماید .

در طراحی بسته بندی باید از رنگ ها و تصاویری که نوشته های تبلیغاتی که با فرهنگ بومی آن بازار مطابقت دارد استفاده نمود.

مثلا در اروپا رنگ سبز های تیره در اکثر کشورهای اروپایی مورد علاقه نیست و در ایران از قهوه ای براق، مشکی مات، قرمز مات مورد تنفر است و در سوئیس رنگ زرد یعنی لوازم آرایشی و زرد تخم مرغی نشانه مرگ است.

از طرفی انتخاب نام مناسب نیز کمتر از طرح و رنگ بسته بندی نمی باشد چرا که نام مناسب بیانگر محتوای بسته بوده و ضمن ایجاد کشش و تاثیر روانی در ذهن و خاطر خریدار باقی می ماند.

انواع چاپ بسته بندی

همه ما هنگام مراجعه به هر فروشگاهی ابتدا به ظاهر محصولات به عبارتی به نوع چاپ و بسته بندی آن توجه می کنیم زیرا تأثیر زیادی روی جلب مشتری، در نتیجه فروش بیشتر محصول می شود.

امروزه شرکت های زیادی در زمینه چاپ و بسته بندی  مواد غذایی، خشکبار، مواد بهداشتی و محصولات کشاورزی و حتی چاپ جعبه در ایران فعالیت دارند.

ما در این مقاله قصد داریم انواع چاپ و بسته بندی، ویژگی های آن ها و مزیت های هر کدام و در نهایت مقایسه ای بین آن ها انجام دهیم.

چاپ و بسته بندی:

هر تولید کننده ای زمانی که نوبت به بسته بندی محصولات می رسد باید چندین المان مهم از جمله طراحی، مواد و نوع ساختار، روش گرافیکی و چاپ بسته بندی را مد نظر داشته باشد.

زیرا انتخاب هر کدام از این ها روی دیگری اثر مستقیم دارد و در نتیجه کیفیت نهایی بسته بندی محصول را تحت تأثیر قرار می دهد.

بسیاری از مشتریان هنگام خرید و انتخاب یک برند ابتدا براساس روش طراحی و نوع چاپ بسته بندی کالا آن برند را قضاوت می کنند.

به طور کلی چاپ و بسته بندی محصولات به دو روش چاپ افست بسته بندی و چاپ دیجیتال بسته بندی صورت می گیرد.

چاپ افست یا لیتوگرافی یک روش سنتی و محبوب ترین راه برای چاپ و بسته بندی محصولات از جمله چاپ برچسب و چاپ جعبه است زیرا تا چند وقت پیش تنها راهی بوده که توانسته محصولات با بهترین کیفیت در تیراژ های بالا چاپ کند و تولید کنندگان برای محصولات خود از آن استفاده می کردند.

در چاپ افست از صفحات چاپی و جوهر مرطوب به کار گرفته می شود که در یک طراحی هر رنگ باید به صورت جداگانه به یک کاغذ نیاز دارد و سپس در چاپخانه تدوین و بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا بارگیری می شوند.

در این روش تصویر قبل از انتقال بر روی بسته بندی ابتدا باید روی کاغذ چاپ شده سپس بر بسته انتقال یابد.

فاکتورهای زیادی از جمله طرح، میزان رنگ به کار گرفته شده و اندازه صفحه بر روی قیمت صفحات چاپی در این روش بستگی دارد.

ویژگی شرکت خدمات طراحی

طراحی چاپ یا طراحی مناسب برای چاپ مفهومی است که پیوسته با چاپ اشتباه گرفته می شود.

مشتری ها معمولا انتظار دارند که این دو خدمات همواره توسط یک شرکت ارائه شود .

و در بسیاری از مواقع از طراحان و یا شرکت های طراحی انتظار دارند فرایند چاپ را نیز خودشان انجام دهند با این حال همیشه این اتفاق نمی افتد و باید از بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا نیزاستفاده کنید .

اگر طراح هستید یا در یک سالن طراحی فعالیت دارید احتمالا تماسی از سمت مشتری برای طراحی و چاپ، بیلبورد ها و بروشور داشته اید. اگر خودتان کار چاپ را انجام نمی دهید حداقل باید آشنایی کافی با فرایند چاپ پروژه های طراحی خود داشته باشید.

اگر طراح گرافیک یک مجموعه هستید و یا شرکت خدمات طراحی و چاپ دارید که تا به حال تنها برای استفاده در موارد دیجیتالی طرح کشیده اید و میخواهید در مورد طراحی کاتالوگ چاپ و نحوه برخورد با مشتریانی که چیزی را که شما ارائه نمی دهید بیشتر بدانید، با این مقاله همراه باشید.

شرکت خدمات طراحی و چاپ

چیزی که بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند این است که شرکت خدمات طراحی و چاپ گرافیک حتما کار چاپ را نیز انجام میدهند. اگرچه ارائه این نوع خدمات در حوزه ای که کار می کنید، خوب است با این حال بسیاری از شرکت ها از ارائه این نوع خدمات دوری می کنند.

بنابراین، به صورت کلی طراحی چاپ یک روند طراحی گرافیک است.

و محصول نهایی طراحی دیجیتال، در غالب  فتوشاپ، تیف، دیزاین و … است که در مرحله چاپ در قالب کاغذ، مقوا، پی وی سی و …  در می آید.

طراحی چاپ شامل مراحل چاپ نمی شود و تنها به صورت دیجیتالی و غیر فیزیکی انجام می گردد .

شما باید بهترین شرکت طراحی بسته بندی کالا را پیدا کنید تا کارتان به بهترین نحو انجام شود . با این حال بایستی در همه مراحل طراحی، فرایند چاپ را در نظر داشت.

طراحی چاپ برای موضوعات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که بیشترین استفاده آن در شاخه ی بازاریابی و آگاهی از برند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button