چاپ بروشور سفید و سیاه چگونه انجام می شود؟ + مزایای آن

مزایای چاپ بروشور سفید و سیاه

ما در این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم که مزایای چاپ بروشور سفید و سیاه چیست و چگونه انجام می شود. همچنین در این مقاله یکسری مفاهیم کلی بررسی می شوند تا سطح آگاهی شما را افزایش دهند. مطالبی که در این مقاله بیان می شوند شامل موارد زیر می شوند. تاریخچه صنعت چاپ، انواع چاپگر، چاپ سفارشی و … که هر کدام را به تفسیر توضیح خواهیم داد. و در انتها به سراغ روش چاپ بروشور می رویم. بروشور مورد نظر ما در این مقاله سفید و سیاه است. اما قبل از آن که بیشتر به این نوع از بروشور بپردازیم بهتر است که بدانید، که اصلا بروشور چیست. برشور به تکه کاغذی گفته می شود که شرحی از خدمات، موفقیت ها، امتیازات و حوزه فعالیت سازمان شما در آن آورده شده است. تا انتهای مقاله همرا جوپنزا ، شرکت خدمات طراحی و چاپ ، همراه باشید.

 

بروشور دیجیتال یا کاغذی، مزایای کدام بیشتر است؟

بروشور ها در زمینه های مختلفی طراحی و منتشر می شوند اما قالب طراحی بروشور ها هم می تواند متفاوت باشد. تا جایی که شما می توانید بجای آن که یک برگه فیزیکی را به مشتری یا مخاطب مورد نظرتان بدهید، برای او یک بروشور دیجیتال ارسال کنید. از آن جایی که رفته رفته کاربران تلفن همراه بیشتر می شوند استفاده از این نوع از بروشور هم متداول شده. اما گفتنی است که در برخی کاربرد ها باز هم باید از بروشور کاغذی استفاده کنید تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد. هر چه باشد، در دست گرفتن کاغذ احساس بهتری دارد و به مشتری این مفهوم را منتقل می کند، که شما برای مشتریان ارزش قائلید. و مشتریان را فقط با ارسال یک بروشور دیجیتال خشک و خالی از سرتان باز نمی کنید. در ادامه مقاله مزایای چاپ بروشور سفید و سیاه ، تاریخچه مختصری از صنعت چاپ را با هم مرور می کنیم.

 

صنعت چاپ از گذشته تا به امروز

همانطور که شاید بدانید، قبل از چاپگر های دیجیتالی، جوهر افشان، لیزری و … چاپگر هایی رایج بودند که با کنار هم قرار دادن حروف سربی متن ساخته می شد. در این چاپگر ها، بعد از آن که این حروف جایگذاری شدند آن ها را به جوهر آغشته می کردند و سپس به کاغذ می زدند. و به این ترتیب روزنامه ها و یا حتی کتاب ها به صورت مکانیکی چاپ می شدند. اما امروزه با روی کار آمدن چاپ گر های دیجیتال، چاپ کردن به امری سهل و آسان تبدیل شده است. حالا که با تاریخچه این صنعت آشنا شدید بهتر است که با انواع چاپگر ها برای چاپ بروشور سفید و سیاه هم آشنا شوید. چاپگر های جوهر افشان: این چاپگر گرانقیمت است اما کیفیت خروجی آن بسیار بالا تر از انواع دیگر می باشد.

 

چاپگر ها امروزی

در بالا به چاپگر های جوهر افشان اشاره شد. حالا نوبت به توصیف چاپگر سوزنی می رسد. این پرینتر بسیار پر سر و صدا است ولی قیمت پایینی دارد و کیفیت چاپش هم قابل قبول و تک رنگ است. اما باید گفت که این چاپگر دیگر از رده خارج شده. و جایش را به چاپگر های دیگر داده است. چاپگر های لیزری: آیا تا بحال به دستگاه های خودپرداز یا پز دقت کرده اید که چگونه متن را روی کاغذ چاپ می کنند؟ باید گفت که این کار توسط لیزر انجام می گیرد. لیزرها با سوزاندن قسمتی از کاغذ، طرح ها و نوشته ها را روی آن بوجود می آورند. جنس کاغذ دستگاه خودپرداز با کاغذ معمولی تفاوت دارد ولی قیمت آن بالا نیست. در ادامه مقاله مزایای چاپ بروشور سفید و سیاه به تشریح دستگاه فتوکپی می پردازیم. برای چاپ بروشور های غیر رنگی مد نظر ما معمولا از این پرینتر ها استفاده می شود.

 

دستگاه فتوکپی ، به صرفه و کارآمد

دستگاه فتوکپی: این پرینتر اول با اسکن کردن کاغذ، تشخیص می دهد که کجا های صفحه دارای متن است. سپس دقیقا همان نقاط برروی کاغذ سفید دارای بار مغناطیسی می شوند. سپس این نقاط پودر تونر را به خود جذب می کنند و متن ایجاد میشود. پودر تونر قیمت قابل قبولی دارد و کارایی آن فوق العاده است. اما در کنار دستگاه فتو کپی یک مورد دیگر هم برای انتخاب وجود دارد، دستگاه چاپ ریسو RISO . این دستگاه هم مصرف برق کمی دارد و هم از رنگ جوهر هوشمند استفاده می کند. این باعث می شود که صفحه ها با کمترین میزان جوهر پر از متن شوند و متن خروجی هم باکیفیت و خوانا باشد. جوهر این دستگاه از روغن گیاهی تهیه می شود و همچنین از مواد شک کن مصنوعی برای چاپ بروشور سفید و سیاه استفاده نمی کند و از طریق جذب در در کاغذ خشک می شود.

 

چاپ بروشور سیاه و سفید

 

مزایای بروشور سیاه و سفید

چاپ بروشور می تواند پر هزینه باشد اما شما می توانید با بهره گیری از ترفند هایی هزینه های آن را کاهش دهید. یکی از این ترفند ها چاپ بروشور غیر رنگی است. شما از این طریق می توانید هزینه های چاپ را کاهش دهید. گفتنی است که برای چاپ برشور سیاه سفید با استفاده از دستگاه چاپ RISO تنها به هفت دقیقه برای چاپ هزار صفحه نیاز دارید. در مقابل اگر بخواهید همین تعداد را در قالب رنگی چاپ کنید ممکن است تا نیم ساعت هم به طول بینجامد. بروشور ها معمولا باید تا شوند. هر چه میزان مطالبی که قصد بیان آن ها را دارید بیشتر باشد باید کاغذ چاپ بروشور سفید و سیاه هم کشیده تر باشد و بیشتر تا شود. تعداد تا هایی که یک بروشور دارد معمولا 3 تاست. در بخش سخن آخر به یک جمع بندی کلی خواهید رسید.

 

سخن آخر

ما در این مقاله به توضیحاتی درباره تاریخچه صنعت چاپ و انواع چاپگر ها پرداختیم و گفتیم که هر کدام از پرینتر ها به چه کار می آیند. و در واقع برای چه کاری مناسب هستند. همچنین تشریح کردیم که استفاده از دستگاه چاپ RISO چقدر می تواند مفید و موثر باشد. این دستگاه از هر لحاظ بهینه شده و هزینه ها را کاهش می دهد. در بالا بیان کردیم که چرا بهتر است از مزایای چاپ بروشور سفید و سیاه برای تبلیغ و نمایش برندتان استفاده کنید. با این وجود اگر باز هم قصد دارید که اطلاعاتتان را در این زمینه بالا ببرید به شما پیشنهاد می شود. که به مقاله های دیگر هم که با این موضوع مرتبط هستند سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button