معرفی سرور در طراحی سایت

طراحی سایت

به رایانه ای متصل به اینترنت گفته می شود که حاوی یک یا چند وب سایت می باشد. سرورها برای آنکه بتوانند به شبکه جهانی وب متصل شوند و در نتیجه آن، سایت های خود را در معرض عموم قرار دهند، بایستی تنظیمات خاصی را پشت سر گذارند.

یکی از خصیصه های دیگری که سرورها را از هم متمایز می کند، نوع نرم افزار و سیستم های عاملی است که بر روی این کامپیوترها نصب می شود. مثلا، یک وب سایت می تواند بر روی سروری قرار داشته باشد که سیستم عامل آن ویندوز سرور 2003 باشد، و وب سایت دیگری وجود داشته باشد که بر روی سروری با سیستم عامل لینوکس نصب شده باشد.

سررورها عموما، کامپیوترهای قدرتمندی می باشند، چراکه آنها بایستی پاسخگوی دهها، صدها، و شاید هزاران تقاضای کاربران بر روی اینترنت باشند. عدم انتخاب سرور مناسبی برای وب سایت، می تواند منجر به افت شدید در سرعت سایت و در نهایت قطعی موقت یا دائمی سایت شود. در مواقع حادتری، این موضوع می تواند منجر به خرابی های عدیده سخت افزاری در سرور شود نظیر سوختن هارد دیسک، پردازشگر و….

سیستم باینری چیست

سیستم باینری چهارچوب کاری را به ما خواهد داد تا بتوانیم اعداد را بصورت رشته ای از 0ها و 1 ها نمایش دهیم. به محض اینکه دریافتیم چگونه اعداد را دستکاری کنیم، می توانیم حروف الفبا را نیز مدیریت کنیم. به این ترتیب که به هر حرف کد عددی را نسبت می دهیم. رشته هایی از حروف، کلمات را تشکیل می دهند و رشته هایی از کلمات جملات، دستورات و نتیجه گیریهایی را تشکیل می دهند که می توانند درست یا غلط باشند. در نتیجه یک سیستم جامع ممکن است با استفاده از آشنایی با این مفهوم، به این فرم باینری نمایش داده شود.

طراحی وب سایت چه خدماتی در اختیار مخاطب میگذارد

نویا سیستم تکنولوژی، با ارائه روشهای منحصر بفرد در اصول طراحی سایت و المانهای مورد نیاز برای طراحی سایت، به شما کمک میکند تا وب سایت مورد نظرتان را منحصر بفرد کنید. هدف اصلی تیم ما از طراحی سایت، ایجاد چهره ای . در کنار زیبایی، تمامی وب سایت های طراحی شده توسط ما بر پایه اصول W3C طراحی شده اند که در ساخت صفحات نکاتی همانند مورد پسند بودن کاربر، بارگذاری سریع، … رعایت شده اند.

سفارش خدمات طراحی مجدد وب سایت استخدام کارشناسان چوپنزا سیستم تکنولوژی، با بهره گیری از یک تیم نوآور، حرفه ای و زبر دست در طراحی وب سایت، که مهارت اصلی آنها حفظ تعادل صحیح بین زیبایی، نیازهای تجاری، شرایط فعلی، و خلاقیت می باشد، با اصول صحیح و با کمترین هزینه و زمان وب سایت شما را طراحی و بروز رسانی می کنند.

آپلود کردن فایل چیست

آپلود کردن به عملیاتی گفته می شود که طی آن فایلی از کامپیوتر به سرور از طریق اینترنت ارسال می شود. معمولا برای انجام اینکار از دو پروتکل استفاده می شود که هر کدام روشهای خاص خود را دارند.

آپلود با استفاده از FTP

معمولا در این روش با استفاده از نرم افزارهای خاصی نظیر CuteFTP صورت می گیرد، فایل مورد نظر به سمت سرور ارسال می شود. این روش همانطور که از نام پیداست از پروتکلی به نام پروتکل FTP استفاده می کند. سرعت این روش در مقایسه با پروتکل دیگری یعنی پروتکل که مورد استفاده قرار می گیرد قدری پایینتر بوده و تکنولوژی آن نیز HTTP قدیمی تر است اما به دلیل سادگی و کاربر پسندی همچنان مورد استفاده قرار میگیرد.

روش دیگر پروتکل HTTP میباشد که برای دانلود و آپلود کردن بیشتر استفاده می شود. امنیت این روش بالاتر بوده بطوریکه امکان هک شدن پسورد و یا مشاهده فایل های ارسال شده از نظر تئوری صفر می باشد.

کاربران با نرم افزارهای تحت ویندوز، ارتباط راحتری برقرار می کنند تا نرم افزارهای تحت وب سایت. برای همین روش اول، طبق آمار به دست آمده ، همچنان استفاده کننده بیشتری دارد.

طراح سایت حرفه ای چگونه صورت میگیرد

یک طراح حرفه ای وب سایت، معولا وقتی می تواند تمام استعدادهای خود را نشان دهد که شرایط برای اینکار مهیا شده باشد. اولین شرایط برای رونمایی از استعدادهایش، در زمانی است که ماهیت پروژه حرفه ای باشد.

بعنوان یک قاعده کلی، شما زمانی می توانید از طراح سایت خود، توقع کاری حرفه ای داشته باشید که به او یک پروژه حرفه ای داده اید و چیزی غیر از آن، از او انتظار ندارید.

معیارهای یک پروژه حرفه ای طراحی سایت چیست

ابتدا از خود این سوالات را بپرسید

  • آیا پروژه خود را قبلا، به افراد یا شرکت های دیگری داده اید و آن ها در انجام آن، شکست خورده اند؟
  • آیا کسی پروژه شما را نمی پذیرد و یا قیمت های بالایی را برای انجام آن می دهند؟
  • آیا نمونه پروژه وب سایت شما، قبلا، توسط فردی یا شرکتی، نوشته یا ساخته نشده است؟
  • آیا با سیستم های ساده و رایگان وردپرس یا جوملا، پروژه شما قابل انجام نیست؟

 آیا نکته خاصی در پروژه شما وجود دارد نظیر برنامه نویسی، یا گرافیک خاص، و یا ابزار یا امکانات خاص برای کاربران؟

با بررسی موارد بالا، و پرسش آن ها از خود، می توانید بفهمید آیا واقعا نیاز است تا از یک طراح حرفه ای سایت، برای پیاده سازی و راه اندازی وب سایت خود، استفاده کنید و یا لزوما استفاده از طراحان حرفه ای، لازم نیست و با بودجه شما جور در نمی آید

برنامه نویسی حرفه ای به چه صورت انجام میپذیرد

یک طراح سایت حرفه ای، می تواند یک گرافیست حرفه ای و یا یک برنامه نویس حرفه ای باشد و معمولا هر دو دانش، در یک فرد، جمع نخواهد شد. شما نباید از یک برنامه نویس، توقع داشته باشید که یک گرافیست خوب نیز باشد و یک گرافیست، به هیچ عنوان، یک برنامه نویس نیست. ولی در یک طراحی سایت حرفه ای، شما به کمک هر دوی آن ها نیاز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button