چاپخانه آنلاین+ چگونه می‌توان به صورت آنلاین محصولات چاپی خود را سفارش داد؟

چاپخانه آنلاین

چاپخانه آنلاین، فروشگاه و وب سایتی است که می توانید در آن سفارش محصولات چاپی خود را ثبت کنید. شما در تمام روز به آن دسترسی خواهید داشت. امکانات و ویژگی های آن باعث می شود تا طرح های دلخواه خود را بسازید. برای آشنایی بیشتر با چاپ آنلاین و نحوه ثبت سفارش، ما را در این مقاله جوپنزا، شرکت خدمات طراحی و چاپ همراهی کنید.

 

چاپخانه آنلاین چیست؟

خدمات آنلاین امروزه به قدری گسترده شده است که تمام صنایع را در بر میگیرد. چاپخانه آنلاین، نیز یک فروشگاه اینترنتی با امکانات متفاوت است. شما می توانید در چاپخانه آنلاین، آنچه مد نظر دارید را طراحی کرده، اندازه های دلخواه را تعیین کنید و سپس برای چاپ طرح به تعداد مورد نیاز، هزینه مشخص می شود. این روش نسبت به روش سنتی مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

مزایای چاپخانه آنلاین

از مزایای چاپخانه آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

امکان مشاهده طرح بر مواد دلخواه به صورت آنی

یکی از ویژگی های مثبت چاپخانه آنلاین آن است، که به صورت آنی می توانید طرح خود را بر مواد و محصول مشاهده کنید. برای مثال، اگر قصد چاپ روی پارچه را داشته باشید، این امکان به صورت آنلاین فراهم می شود. دیگر نیاز نیست تا به چاپخانه مراجعه کرده و سفارش را ثبت کنید و سپس، نتیجه نهایی را ببینید. در چاپخانه های آنلاین محصولات متنوعی وجود دارد که می توانید طرح خود را بر روی آنها امتحان کنید.

 

مزایای چاپخانه آنلاین

 

صرفه جویی در وقت با چاپ آنلاین

مسئله رفت و آمد در این حالت به حداقل می رسد. در هر زمان از روز می توانید درخواست چاپ خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. همچنین، دیگر نیازی به تماس های تلفنی و پیگیری مداوم نخواهد بود. روند ثبت و پردازش به صورت آنلاین انجام می شود. در صورتی که سوالی نیز داشته باشید، با ثبت تیکت به سرعت، سوال شما پاسخ داده می شود. در طول روند پردازش و چاپ نیز، اطلاعات به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال می شود. به این ترتیب، در وقت شما به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

 

صرفه جویی در هزینه ها

علاوه بر زمان، در هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد. همچنین، چاپخانه های آنلاین فرصتی مناسب برای مقایسه قیمت ها فراهم می کنند. دیگر نیاز نیست به صورت حضوری به چند چاپخانه مراجعه کنید تا بهترین قیمت را پیدا کنید. با قیمت گذاری آنلاین به صورت آنی، به راحتی تفاوت قیمت ها را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب طرح، تعداد و محصول یا موادی که چاپ باید بر روی آن انجام شود، قیمت مشخص خواهد شد.

 

آسودگی خاطر

اگر صاحب کسب و کاری هستید، با انتخاب چاپخانه آنلاین، آسوده به کار خود بپردازید. دیگر نگران ثبت طرح و سفارش و تحویل آن در چاپخانه نباشید. تنها لازم است طرح خود را جهت بررسی در وب سایت ثبت کنید. مراحل پس از آن، به ترتیب و منظم انجام می شود. سپس، چاپ انجام شده در سریع ترین زمان، برای شما ارسال می گردد.

 

تحویل به موقع از چاپخانه آنلاین

یکی از گزینه های چاپخانه آنلاین، انتخاب زمان تحویل است. به این ترتیب، چاپخانه از فوریت کار شما آگاه می گردد. گزینه های تحویل زیادی، در پیش روی شما قرار داده می شود. ممکن است در همان روز سفارش شما انجام شود یا اگر حجم آن بالا باشد، فاصله یک یا دو روزه برای آن در نظر گرفته شود. همچنین، گزینه تحویل رایگان باعث می شود تا هزینه شما در رفت و آمد کاهش پیدا کند. شما می توانید هر آدرسی که می خواهید وارد کنید و در زمان مشخص محصولات چاپ شده را تحویل بگیرید.

 

معایب استفاده از چاپ آنلاین

چاپ آنلاین، نسبت به چاپ سنتی، معایبی نیز دارد. اگر از شهری دیگر سفارش خود را انجام دهید، ارسال به وسیله پست انجام خواهد شد. این روش ارسال 1 تا 3 روز کاری زمان می برد. اگر سرعت چاپ و دریافت آن برای شما مهم است از چاپ سنتی استفاده کنید.

برای کالاهای لوکس و خاص، سفارش چاپ آنلاین سخت تر است. شما نمی توانید محصول و مواد را از نزدیک لمس کرده و تناسب آن را تشخیص دهید. در این حالت، برای کالای لوکس بهتر است به چاپخانه مراجعه کرده یا نمونه کارهای چاپ آنلاین را از نزدیک بررسی کنید.

اگر به طراحی وارد نباشید، این احتمال وجود دارد که ثبت طرح برای شما سخت باشد. البته، این مسئله قابل رفع است. با دریافت مشاوره از طراحان چوپنزا، شرکت خدمات طراحی و چاپ،  می توانید یک طرح عالی به دست آورید.

 

نکات مهم در زمان سفارش آنلاین

پیش از ثبت سفارش در چاپخانه آنلاین، چند مورد را بررسی کنید. ابتدا، اندازه کار را در نظر بگیرید. طرح و عکس خود را از پیش آماده کنید. محصولات و شیوه چاپ بر روی هر یک را بشناسید. از قالب های مناسب استفاده کنید. برای چاپ حرفه ای، انواع کاغذ را بررسی کنید. در زمان ثبت سفارش، ویژگی هایی که ارائه می شود را مد نظر داشته باشید و کاور و پوشش مناسبی انتخاب کنید. زمانی که با مشکلی مواجه شدید، نگران نشوید و با پشتیبانی تماس بگیرید.

 

هزینه چاپ در چاپخانه آنلاین چقدر است؟

هزینه چاپ با توجه به تعداد و مواد مشخص می شود. با توجه به نوع کاغذ یا محصول مانند پارچه، لیوان و سایر موارد، هزینه شما مشخص خواهد شد. هر چند کیفیت بالاتر باشد، هزینه آن ممکن است افزایش یابد. اگر قصد چاپ کتاب داشته باشید، هزینه های صحافی نیز در نظر گرفته می شود. در آخر هزینه ارسال مشخص خواهد شد.

 

سخن پایانی

چاپخانه آنلاین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود. تنها لازم است طرح خود را ثبت کرده، تعداد آن را مشخص کنید و منتظر بمانید آن را تحویل بگیرید. شیوه و روند کار آسان است و در طول مسیر ثبت و دریافت، پشتیبانی خواهید شد. با این وجود معایبی نیز دارد که در مقاله به آن پرداختیم. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید، نگران نباشید؛ تنها لازم است با کارشناسان جوپنزا،شرکت خدمات طراحی و چاپ، تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان طرح های سفارشی خود را در چاپخانه آنلاین ثبت کنیم؟

بله، شما طرح مد نظر خود را آپلود خواهید کرد و مراحل چاپ انجام خواهد شد.

2- چگونه از کیفیت چاپ آنلاین مطمئن شویم؟

با بررسی نمونه کارهای انجام شده توسط چاپخانه، می توانید کیفیت چاپ را مشاهده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button